Üretim

Günümüzde, elektrik-elektronik sektöründeki gelişmelerin, ekonomik büyüme sürecinde temel itici güç unsuru oluşturduğu bilinmektedir. Elektrik ve elektroniğin bu denli etkin bir güç haline gelmesinin kaynağı ise askeri, kamu ve özel sektörlerden gelen güçlü taleplerdir. Teknoloji, dolayısıyla elektrik-elektronik, olusların rekabet üstünlüğünün en önemli anahtarı haline gelmiştir. Bu potansiyelin farkında olan Gate Elektronik, yurtiçi ve yurtdışından gelen talepler doğrultusunda askeri işçilik standartlarına uygun olarak elektronik sistem/cihaz/kart üretimi ve montajı gerçekleştirmektedir.

1.PCB Üretimi

TS, EN, ISO 9001:2000 Kalite Sistemine uygunluk ve Tesis Güvenlik Belgelerine sahip 13.000m2'lik alanda yapılaşmış, askeri standartlarda ulusal ve uluslararası projelerde kullanılmak üzere, elektronik sistemleri ve parçaları için PCB imalatı gerçekleştirilmektedir. Müşterilerin arıza belirleme, bakım ve onarım konusunda dışa bağımlılıklarını en aza indirmek amacıyla; gerekli tüm yazılım ve donanımların temini, elektronik malzeme ve sarf malzemeleri için lojistik destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri GATE Elektronik tarafından sunulmaktadır.

2.Diskon Anten Sistemleri Üretimi

GATE Elektronik, kullanım amacına göre değişen frekans aralıklarında, ticari ve askeri uygulamalarda özellikle elektronik savaş alanlarında kullanılabilecek Diskon Anten Sistemleri üretmektedir. Talebe göre değişmekle birlikte standart üretimler arasında 880-960 MHz, 1800-1900 MHz, 1900-2500 MHz, 2500-3000 MHz frekans aralıklarında çalışabilecek şekilde tasarlanmış Diskon Anten Sistemleri bulunmaktadır.

- Elektriksel

 • VSWR < 2:1
 • Yayılım Paterni 360 ºC dikey
 • Anten Dağılım Dikey Lineer
 • Cihaz Çıkış Gücü 100 W (CW)
 • Nominal Giriş Empedansı 50 Ohm
 • N tipi (dişi) Konektör
 • Anten Montaj Platformu

- Çevresel

 • Isı Aralığı -30 ile + 60 ºC
 • Su ve Toz Direnci IP67

3.Elektronik Modül Üretimi

Farklı tipteki zırhlı araçların modernizasyonu ve modifikasyonu çerçevesinde kullanılacak olan modüllerin elektronik kart dizgileri, kablajlarının yapılması, modül montajları ve test işlemleri, IPC standartlarına uygun olarak GATE Elektronik tarafından gerçekleştirilmektedir.

4. Roket Lançeri Üretimi

MKE Borutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası ile imzalanan sözleşme kapsamında tek atımlık, taşınabilir 66 mm’lik anti-tank silahının madeni aksamları oluşturan alt komplelerinin üretimleri, montajları, parça ölçümleri ve ürüne yönelik tüm testleri GATE Elektronik tarafından yapılmaktadır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Lançer

Uzunluk : Açık: 1 m (35 in)’den daha az.

Kapalı : 0.67 m (24.8 in).

Ağırlık : Tam M72A2: 2.3 kg (5.1 lb).

Tam M72A2 : 2.5 kg (5.5 lb).

Ateşleme Mekanizması : Çarpma.

Ön Görüş : 25 m’lik artışlarla görüş sağlar.

Arka Görüş : Sıcaklık değişimine göre otomatik ayarlanır.

Maksimum Etkin Aralık

 • Duran Hedef: 200 m (220 yd)
 • Hareketli Hedef: 165 m (180 yd)

Bu aralıkların dışında hedefi vurma olasılığı % 50’den azdır.

© 2024, GATE Elektronik